1. Co je to CMS (content management system)?

Zajímavé, že se ptáte. CMS je webová aplikace, kterou máte na svém web serveru a která Vám pomáhá s vytvářením Vašeho webu. Dobrý CMS systém by měl být flexibilní, přitom by neměl být vtíravý a měl by Vám pomáhat vytvářet super stránky. Měl by obsahovat takové nástroje, aby editor mohl jednoduše upravit obsah a více zkušený webmaster mohl upravovat styly a témata. Měl by také obsahovat nástroje, které by opakující činnosti dělali méně opakující. Například novinky.

CMS Made Simple se pokouší aby tyto věci zvládal a zvládal je dobře.

2. Jaké jsou systémové požadavky?

  • Web server s PHP 4.3+ a aktivovanou tokenizer podporou (Linux/Unix, Windows 2000/XP/ME/2003, OS X)
  • MySQL 3.23 nebo 4.0+ nebo PostgreSQL 7
  • Dostatek práv pro nahrávání souborů na web server a změnu a oprávnění souborů a adresářů

3. Kde můžu získat pomoc/podporu?

Podívejte se na menu Podpora a do kontaktů.

4. Jak můžu pomoci?

Vždy se najde nějaká práce, se kterou můžete pomoci. Například máme modulové API, které čeká na to, až bude použito. Také můžete stát členem RC týmu a testovat vydání, než jsou uvolněny pro ostatní. Kontaktujte nás v kanálu #cms na irc.freenode.net nebo na fóru.

5. Vždy když použiji javascript, tak se nezobrazí. Jak mám používat javascript v šablonách/obsahu?

Používání javascriptu je tak jednoduché jako "zabalování" textu do tagů. To řekne Smarty ignorovat ty, které používají javascript funkce.

6. Mohu použít CMSMS v komerčním projektu?

Ano, můžete jej použít v komerčním projektu. Ovšem pokud uděláte některé změny do kódu, tak podle licence musíte tyto změny zdarma veřejně publikovat. A nesmíte měnit copyright zprávy v hlavičce souborů. Ovšem můžete psát rozšíření pod jakoukoliv licencí, jakou uznáte za vhodnou. Pro některé projekty by se mohla hodit komereční licence.