Testoval jsem několik CMS s ohledem na pár základních bodů:

1. Nejsem jediná osoba, která jej používá a spravuje obsah.

2. Ne každý je v práci s počítačem tak zkušený jako já.

3. Naučit se ovládání musí být velmi rychlé a jednoduché, nerad se zdržuji s nekonečným vysvětlováním stejné věci.

4. Běžný uživatel nečte dokumentaci, tudíž systém MUSÍ být intuitivní nebo minimálně jednoduše vysvětlitelný.

Nainstaloval jsem několik CMS od typo3 po mambo, od drupalu po nuke a jeho varianty apod. kromě čtení instalační příručky při instalaci jsem nechtěl číst nic jiného. Takto jsem zkoušel jak jednoduchý a intuitivní daný systém je. V mnoha z nich jsem měl mnoho problémů s pochopením ovládání a změny obsahu. Nebyly tak intuitivní a nevěděl jsem jak změnit styl, kromě stažení připravených šablon.

S CMS Made Simple to byla paráda, prostě pohoda v porovnání s ostatními. Po instalaci jsem si proklikal administraci pro zjištění jak se mění obsah, řekněme nějakých 30 minut. Poté mi dalo asi půl dne prozkoumat systém přizpůsobení stylu stránek. Koncem týdne jsem byl schopný změnit a kompletně upravit celé mé stránky, šablony menu, instalovat a konfigurovat moduly atd.

Proto jsem usoudil, že naučit se cmsms bylo velmi rychlé, oproti např. typo3, možná jsem blb, ale po 3 dnech jsem sotva věděl jak změnit obsah. Proto si myslím, že když mi jen pochopení změny obsahu trvalo půl hodiny, nezabere to více jak 3 dny žádnému uživateli a to bez jakékoliv pomoci.

Jiný důležitý parametr mé volby byla dosažitelná úroveň přizpůsobením stylu. Určitě jsem u ostatních systémů nešel do hloubky, ale i po týdnu mi šlo učení ovládání pomalu a neměl jsem dojem, že je to tak jednoduše upravitelné.

Roberto Braga (http://www.yap.it)

Co jsem nesnášel (na jiných cms) bylo, jak jsem byl bezradný kde a jak změnit obsah, vzhled atd. S CMSMS jsem vše měnil během hodiny.

hexdj from IRC

Vyzkoušel jsem skoro každý systém správy obsahu! Od Joomly k plone a od Xoops k PHP-Nuke. Mí klienti potřebovali jednoduchost a použitelnost, což tyto systémy nemohly nabídnout. Mnoho jednoduchých úkolů jako úprava domovské stránky nebo nasazení jiné šablony pro každou stránku byl obrovský problém. CMS Made Simple byl schopný nabídnout jednoduchost pro mé klienty, ale robustnost systému pro úpravy, které požadují. CMSMS je skvělý!

CMSMS je jednoduché nasadit a poté předat správu někomu netechnickému. Ne jako jiné CMS balíky, není to překomplikované a není to pouze pro blogy. Rozklikávací menu jsou velmi jednoduché pro používání. Je zde také výborné fórum.

Martin Johnson (IMBA-UK)

Radši bych byl uživatel dobrého programu než jeho autor, ale velmi těžko jsem nacházel program, který by pracoval tak jak bych chtěl. Poté jsem narazil na CMS Made Simple. Dělal mnoho věcí, které jsem potřeboval, a dělal to tak jak mi to vyhovovalo. Nejlepší částí je, že poskytuje dobrý základ, který je celkem kompaktní a který můžu rozšířit když potřebuji více možností.

Samuel Goldstein (1969 Communications)

Tento CMS perfektně usnadnil aktualizaci každých stránek, od velmi jednoduchých po velmi komplexní. Nainstalovala jsem ho na pár webů (přátelům a případným klientům) a krása toho je, že mě nadále nežádají o aktualizaci jejich novinek nebo stránek, protože nyní jsou schopni si to provést sami a to i bez znalosti html: kliknou upravit, s možným wysiwyg, kliknou odeslat a jejich stránky jsou aktualizovány. Mí přátelé jsou vzrušeni a po instalaci CMSMS mě nadále nepotřebují, což byl záměr. Opravdu užitečné.

Patricia Brun

Zkusil jsem je všechny, ale zůstával jsem zamotaný v síti zmatků. To ale všechno přestalo když jsem našel cmsms. Nyní si vyvíjím webové stránky jako předtím a pak to vložím do cmsms. A než se naděju, jsou připraveny k odeslání

Thijs van Hall (ratzavlatz)

Dnes mi CMS Made Simple umožnilo prosadit se! Dostala jsem pochvalu od mého týmu a šéfa za vytvoření interních stránek. Nevím toho o vývoji webových stránek moc a přesto jsem přišla s nástrojem, kde se celá skupina může účastnit vývoje. Udělala jsem jim radost a uspokojila je!!!! Vývojářům a přispěvatelům tohoto super jednoduchého CMS děkuji ještě jednou. Opravdu jste mi usnadnili život v práci. Juchů!

Maria Fornis

Díky! Akorát jsem zaskočil říci dík každému kdo mi pomohl když jsem vkládal dotazy na toto fórum a každému kdo má něco společného s vývojem CMS Made Simple. Použil jsem CMS Made Simple pro vývoj stránek svého klienta. Je to poprvé co jsem implementoval CMS a s pomocí každého zde jsem byl schopný udělat vše co jsem chtěl. Samozřejmě ho použiji znovu jakmile budu potřebovat další CMS a budu ho doporučovat dalším. Blahopřeji

Anne Donnelly

Udělám více za hodinu v CMSMS než za den v Joomla

Dan O'Sullivan